Voor veel mensen is het inspirerend en behulpzaam om in een groep onder leiding van een leraar te mediteren. De wekelijkse gang naar Zentrum biedt een welkome ondersteuning om je Zen beoefening concreet en levend te houden: om je wortels te verdiepen en je stam te verstevigen, zoals een oude Zenmeester ooit zei.
Op deze pagina kun je meer lezen over:
Start en einde seizoen
Vakanties en vrij
Tijden
Bijdrage
Aanmelden
Er wordt gemediteerd o.l.v. ervaren Zenleraren. Drie keer in de maand is er een inleiding; eens per maand wordt er drie keer gemediteerd in stilte. Persoonlijk contact tussen leraar en student is in Zen zeer belangrijk. Vandaar dat er altijd gelegenheid is voor persoonlijk onderhoud tijdens de les. Daarin kunnen vragen en andere zaken aan de orde kunnen komen die voor jou spelen in je training. Ook is er ruimte voor koan studie. Een koan is een typische Zen vraag die je op een dieper niveau moet beantwoorden en waarmee je kunt werken met een leraar.
In principe is voor een doorgaande groep enige ervaring nodig: we zitten minimaal twee keer 25 minuten; eens in de maand drie keer. Denk je dat je voldoende ervaring hebt met mediteren, neem dan contact op met ons om dat te overleggen.
Indeling van het seizoen
Zentrum deelt het jaar op in 2 seizoenen: een voorjaar en een najaar van elk 5 maanden. Je kunt meedoen per seizoen. Je kunt tijdens het seizoen ook instromen. De seizoenen lopen als volgt:
| Najaar 2025: 1 september t/m 30 januari 2026 |
| Voorjaar 2026: 2 februari t/m 29 juni |
Vakanties en vrije dagen
Tijdens de vakanties en feestdagen is er geen (of beperkter) les.
| Herfstvakantie | 18 t/m 25 oktober 2025 |
| Kerstvakantie | 20 december 2025 t/m 4 januari 2026 |
| Voorjaarsvakantie | 14 t/m 22 februari 2026 |
| Goede vrijdag | 3 april 2026: wél les |
| Paasmaandag | 6 april 2025: geen les |
| Meivakantie | 25 april t/m 3 mei 2026 |
| Bevrijdingsdag | dinsdag 5 mei: wel les |
| Hemelvaartsdag | geen les! |
| Pinkstermaandag | maandag 25 mei 2026: één les om 19.30 u |
| Zomervakantie | 1 juli t/m 30 augustus 2026 Er is in de zomervakantie de gelegenheid om te komen ‘zomerzitten’: in de maanden en juli en augustus kun je elke woensdag van 19:30-21:15 drie keer komen zitten. |
Tijden
De doorgaande groepen vinden zowel fysiek in de Zendo als via Zoom plaats.
| Maandag 2 februari t/m 29 juni | ||
| 17.45 – 19.30 | Willem Scheepers | |
| 20.00 – 21.45 | Willem Scheepers | |
| 20.00 – 21.45 | Jeroen van Deutekom | |
| Dinsdag 2 februari t/m 23 juni | ||
| 17.45 – 19.30 (in English) 20.00 – 21.45 | Ben Scheres Ben Scheres | |
| Woensdag 2 februari t/m 24 juni | ||
| 09.15 – 11.00 (t/m 1 juli) | Jolinda van Hoogdalem | |
| 18.00 – 20.00 * | Senko de Boer | |
| 19.00 – 21.00 * | Senko de Boer | |
| 20.00 – 21.45 | John de Weerdt | |
| Donderdag 2 februari t/m 2 juli | ||
| 17.45 – 19.30 | Willem Scheepers | |
| 20.00 – 21.45 | Willem Scheepers | |
| Vrijdag 2 februari t/m 26 juni | ||
| 09.15 – 11.00 | René ter Riet | |
* De vroege en de late groep komen tussen 19 en 20 uur samen voor dharma-onderricht (vanaf 19.15 uur) door Senko
Bijdrage
De bijdrage per seizoen bedraagt € 310,- (full-time studenten 15 % korting).
Mis je een keer een les? Die kun je die altijd in- of vóórhalen op een ander tijdstip in de week of later.
Als je een keer extra wilt zitten in de week kan dat en sluit je je aan bij een andere groep die week.
Instromen als je al ervaring hebt of tussendoor in een groep is altijd mogelijk. Neem in dat geval even contact op met ons voor overleg. Kijk hier voor meer informatie.
Lees meer over de ervaringen van deelnemers.
