Een weekend sesshin is een uitgelezen mogelijkheid om je zenbeoefening een impuls te geven waar je in je eentje niet zo makkelijk aan toe komt. Het biedt je de gelegenheid om dieper de stilte en rust in te gaan en te ervaren wat dat met je kan doen. In combinatie met Qi Gong geeft dat extra verdieping.

Thema: De vier vestigingen van bewuste aandacht

In dit weekend onderzoeken we aan de hand van de Anapanasati soetra hoe de ademhaling ons kan helpen bij bewustwording. We verdiepen ons in wat dat nou precies kan zijn. En wat het kan beteken om te ‘ontwaken’, zoals dat wordt genoemd. Van wat eigenlijk? Vanuit wat? Hoe kunnen we onze aandacht in bewustzijn vasthouden om zo zorgvuldig en diepgaand aanwezig te kunnen zijn?

Zoals ze wel zeggen: al het bestaande valt onder één van de vier vestigingen van de bewuste aandacht: het lichaam, de gevoelens, de geest en de objecten van de geest. Van waaruit we de ware aard kunnen zien van al wat is. Deze beoefening zou zorgen voor stressreductie en het kunnen ervaren van kalmte. En van daaruit is er ruimte voor het verdiepen van zelfinzicht en het verhogen van emotionele veerkracht. Dat zou focus geven en diepere wijsheid.

De ademhaling is iets waar we zittend op het kussen mee kunnen werken. Maar het is ook een belangrijk onderdeel van Qi Gong. Vandaar dat we ook dit weekend weer werken met de combinatie van Zen en Qi Gong.

Qi Gong

Aan het begin van de dag beginnen we met een warming up in de vorm van Fragrant Qi Gong, een bijzonder eenvoudige en veelzijdige reeks van zachte oefeningen die je eenvoudig kunt onthouden en dus thuis ook kunt oefenen.

Daarnaast verdiepen we ons in Qi Gong oefeningen die gericht zijn op fysieke stabiliteit, ademhaling en innerlijke gronding.


Details

Datum28 februari en 1 maart 
BegeleidingJeroen van Deutekom
TijdZaterdag vanaf 14.00 u t/m zondag 16.30 u 
Bijdrage€ 125,- (voor één dag: 75,-).
LocatieGrote Zendo van Zentrum
Groepsgrootte
Maximum aantal deelnemers 20.
Mensen die zich voor twee dagen aanmelden hebben voorrang.
Praktisch
Voor thee wordt gezorgd; graag eigen handzaam eten meenemen. We eten wel gezamenlijk in de zendo.

Benodigdheden 

  • Gemakkelijk zittende kleding;
  • ‘handzaam’ eten en een theedoek.

Programma

Zaterdag
13.45deur open
14.00welkom
14.05qi gong
14.25hart soetra en inleiding
14.30zazen – kinhin – zazen – kinhin
15.30teisho
16.15zazen – kinhin – zazen – kinhin – zazen (+ daisan)
17.45stille maaltijd
18.00benen strekken
19.00zazen
19.25qi gong
20.25zazen – kinhin – zazen – kinhin – zazen (+ daisan)
22.00afsluiting met bodhisattva-geloften en drie buigingen
Zondag
09.15deur open
09.30welkom
09.35qi gong
09.55hart soetra en inleiding
10.00zazen – kinhin – zazen – kinhin
11.00teisho
11.45zazen – kinhin – zazen (+daisan)
12.45stille maaltijd + korte pauze
13.45zazen
14.10qi gong
15.10zazen – kinhin – zazen – kinhin – zazen (+ daisan)
16.30afsluiting met bodhisattva-geloften en drie buigingen

Aanmelden

← Terug

Dank je wel voor je aanmelding.

We nemen binnenkort contact met je op.